Darmowa wysyłka od 200zł

Darmowe zwroty
30 dni na zwrot
Wysyłka bez plastiku

Która słomka wielorazowa najlepsza – poznaj Top3

Jeśli w tym roku natkniesz się na plastikową słomkę w sklepie czy restauracji, to znak,  że trwa gorączkowe czyszczenie magazynów, bo już od 3 lipca 2021 w życie wchodzi zakaz produkcji i sprzedaży jednorazowych słomek plastikowych. W twojej szufladzie kuchennej nie ma jeszcze żadnej słomki wielorazowej? Najwyższy  czas dokonać wyboru. Zastanawiasz się, na którą słomkę wielorazową postawić? Słomki  Rags’y śmiało wychylają się z szeregu propozycji na polskim rynku! 

Zrównoważone zmiany w Unii Europejskiej

Rok 2021 zapisze się w historii świata jako przełomowy. Dlaczego? W tym roku cała  Europa oficjalnie kończy z produkcją jednorazowych słomek z plastiku. Ale nie tylko słomki  idą w odstawkę! Parlament Europejski wytypował 10 jednorazowych przedmiotów z  tworzywa sztucznego, które 3 lipca 2021 roku kończą swoją karierę na europejskim rynku.

  1. Słomki 
  2. Talerzyki 
  3. Noże 
  4. Łyżeczki 
  5. Widelce 
  6. Mieszadełka 
  7. Styropianowe kubki 
  8. Styropianowe opakowania na żywność 
  9. Patyczki do balonów 
  10. Patyczki do uszu 

Ale na tym nie koniec. Na kolejne lata zaplanowane są już dalsze zmiany w sprawie  plastiku. Od 2025 roku we wszystkich państwach Unii Europejskiej butelki i pojemniki z  tworzywa sztucznego będą musiały mieć przymocowane na stałe plastikowe zakrętki i  wieczka, a każda plastikowa butelka ma być w 25% produkowana z przetworzonego  materiału.

Giganci gastronomii, którzy już wcześniej postawili na ekologiczne słomki

Marki światowej gastronomii od kilku lat masowo odchodzą od jednorazowych  słomek. W 2020 roku restauracje sieci McDonald’s porzuciły plastikowe słomki na rzecz ich  papierowych zamienniczek. Od tego samego roku w sklepach, restauracjach i kawiarniach sieci Ikea nie znajdziesz już plastikowych produktów jednorazowego użytku (choć w Wielkiej  Brytanii od końca 2018 roku nie było już plastikowych słomek).  

Rok 2020 to również czas zmian w kawiarniach Starbucksa – słynne zielone słomki  odchodzą w niepamięć. Ciekawostka dla smakoszy kawy – od samego początku istnienia  Starbucksa w Polsce (12 lat!), sieciówka proponuje nam zniżkę na kawę, jeśli przyjdziemy z własnym kubkiem albo butelką wielokrotnego użytku.

Restauracje i kawiarnie w Polsce nie potrzebują zakazów, by wspierać środowisko.

W wielu polskich restauracjach, kawiarniach i klubach słomki wielorazowe można  spotkać już od paru lat. Zwykle są to słomki metalowe i papierowe. Na przykład w sieci lokali  Loco Mexicano można skorzystać jedynie z papierowej słomki, lecz ta przyjemność będzie  nas kosztowała 1 zł. Dochód ze sprzedaży słomek w całości przekazywany jest fundacji  Lonely Whale prowadzącej globalną kampanię #stopsucking. Na początku zeszłego roku Wałbrzych zaczął akcję „Stop Plastik”, dzięki której w  określonych strefach nie można korzystać z jednorazowych plastikowych opakowań.  Natomiast już od 2019 roku miasto, jako pierwsze w Polsce, ogłosiło całkowity zakaz  używania jednorazowych opakowań, naczyń i sztućców z plastiku w instytucjach miejskich.

Na podium: 3 ekologiczne słomki wielorazowe

Wśród wielu propozycji zamienniczek słomek jednorazowych na największą uwagę  zasługują trzy rodzaje słomek przyjaznych środowisku.

1. Słomka metalowa ze stali nierdzewnej Rags’y

Jest prawie niezniszczalna. Wysokiej jakości stal nierdzewna nie reaguje nawet w kontakcie z  sokiem z cytryny. Stal 18/8 (18% chromu, 8% niklu) gwarantuje ci to, że na słomce nie  zobaczysz śladu rdzy. A jak nie reaguje, to i nie przejmuje smaku ani zapachu. Metalowa  słomka lubi kąpiele w zmywarce i wyparzarce – dlatego jest tak uwielbiana przez  gastronomię. A gdzie ekologia w metalowej słomce? Stal można w 100% poddać  recyklingowi, i to nieskończoną ilość razy. 

2. Szklana słomka Rags’y (szkło borokrzemowe)

Niezwykle elegancka i higieniczna słomka. Możesz ją przejrzeć na wylot i mieć pewność czystości. Myślisz sobie – szklana słomka? Czy to żart? Stłucze się przy pierwszym myciu w  zmywarce, pewnie dlatego w zestawie są aż cztery! Otóż nie. Szkło borokrzemowe, z  którego powstaje słomka wielokrotnego użytku (nie jednozmywarkowego!) jest trwałe i  zapewni ci towarzystwo na długi czas. To tworzywo, które dzięki swojej wytrzymałości na  stłuczenia i działania wysokich temperatur jest wykorzystywane w laboratoriach. Szkło nie  zawiera bisfenolu A, ftalanów, jest hipoalergiczne. Szklane słomki borokrzemowe są  uwielbiane przez dzieci – nie ma nic ciekawszego przy piciu orzeźwiającego soku, niż obserwacja przemieszczającego się napoju przez rurkę.

3. Biodegradowalna słomka bambusowa

Słomka, która doskonale się sprawdza w swojej roli, a po wykorzystaniu może trafić do  kompostownika? Idealne rozwiązanie! Słomka bambusowa to naturalny produkt w 100% biodegradowalny. Każda słomka ma unikalny kształt, grubość i długość, bo taka właśnie jest  natura!

Najlepsza słomka wielokrotnego użytku

Każdy kieruje się indywidualnymi potrzebami i wymaganiami podczas wyboru idealnej słomki wielorazowej. Jednak wszyscy jesteśmy zgodni w kwestiach jakości, trwałości i bezpieczeństwa produktu. Słomki wielorazowe Rags’y powstały w odpowiedzi na potrzeby  twoje i twojego otoczenia.

Zapisz się do listy oczekujących! Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się ponownie w sprzedaży. Proszę został swój e-mail poniżej.

odbierz 10% rabatu na pierwsze zamówienie

Zapisz się do naszego newslettera:

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Sprawdź naszą politykę prywatności.