Darmowa wysyłka od 200zł

Darmowe zwroty
30 dni na zwrot
Wysyłka bez plastiku

Szczelny kubek termiczny – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Szukając idealnego, szczelnego kubka termicznego, który będzie w 100% spełniał nasze oczekiwania  warto zwrócić uwagę na jego dwie znaczące cechy:  

  • Z jakiego tworzywa jest kubek termiczny?
  • Czego użyto do uszczelnienia kubka?

Szczelny kubek termiczny powstał w odpowiedzi na potrzeby środowiska naturalnego. By  przypomnieć, że kiedyś udawało nam się żyć szczęśliwie bez jednorazowych pojemników i kubeczków. By uzmysłowić, że jednorazowe opakowania na kawę czy herbatę to nieprzemyślany  wynalazek, który będzie długo odbijać się na zdrowiu przyrody, zwierząt i ludzi. 

By kubek termiczny spełniał swoją ekologiczną rolę, musi być tworzony z przetwarzalnych  surowców, a przede wszystkim musi być solidny i praktyczny – by mógł służyć nam przez długi czas. 

stalowy kubek termiczny

Jak wspierasz środowisko wybierając szczelny kubek termiczny? 

Decydując się na zakup wielorazowego kubka termicznego wybierasz zrównoważoną i odpowiedzialną drogę przez świat, który tonie w plastikowych jednorazowych opakowaniach. .  Zastanawiasz się jakich zmian możesz jeszcze dokonać w swojej codzienności? Przeczytaj nasz  poradnik o tym jak ograniczyć zużycie plastiku w 5 prostych krokach?

Co zapewnia szczelność kubka termicznego? 

By kubek termiczny był w pełni praktyczny, musi być w 100% szczelny. Jak producenci kubków  termicznych radzą sobie z niesforną cieczą wewnątrz wielorazowych kubków? Silikonowa uszczelka to niezawodny sposób na utrzymanie gorącej kawy wewnątrz kubka. Wysokie i niskie temperatury  nie mają wpływu na działanie uszczelki, nie zmniejszają jej skuteczności działania. Montowana jest  najczęściej na spodzie wieczka kubka, pilnując, by żadna kropla nie wydostała się ze środka. 

Tworzywo, a gwarancja szczelności kubka 

Na rynku produktów wielorazowych i ekologicznych znajdziesz wiele propozycji kubków termicznych:  plastikowe, metalowe, tritanowe, szklane, porcelanowe. Najlepszym wyborem pod względem ekologicznym i praktycznym są kubki metalowe, ze stali nierdzewnej. Stal jest tworzywem, który w  pełni można poddać procesowi recyklingu, i powtarzać ten proces niemal nieskończoną ilość razy. Poza tym jest to tworzywo, które najlepiej sprawdza się w roli termostatu. Najlepsze termosy  przeznaczone do przechowywania jedzenia czy napojów bazują właśnie na stali, która jest  najlepszym surowcem do produkcji próżniowych pojemników. 

Jak czyścić kubek termiczny, by nie wpłynąć na jego szczelność? 

Kubki termiczne najlepiej czyścić ręcznie, przy użyciu zwykłego płynu do naczyń. Do dokładnego czyszczenia należy użyć gąbki lub miękkiej szczotki. Producenci kubków wielorazowych często  produkują też specjalne akcesoria przeznaczone do higieny kubków i butelek wielorazowych.  Skutecznym sposobem na czyszczenie trudnych zabrudzeń, np. osadu po czarnej herbacie, jest  roztwór z sody oczyszczonej. Soda zawiera właściwości alkaliczne, dzięki czemu wykazuje wysoką  skuteczność w usuwaniu zabrudzeń z naczyń, tkanin czy mebli. 

Czy czyszczenie w zmywarce wpływa na szczelność kubka termicznego? 

Czyszczenie w zmywarce nie ma wpływu na szczelność kubka termicznego. Jednak odradza się mycie kubków termicznych w zmywarce ze względu na ich izolacje próżniową. Pod wpływem  wysokiej temperatury w zmywarce próżnia w kubku może ulec uszkodzeniu i stracić właściwości termiczne. Dlatego pokrywkę kubka termicznego możesz śmiało umieścić w zmywarce, na jej górnej  szufladzie, natomiast korpus butelki czyść ręcznie. 

Jak dłużej utrzymać temperaturę napoju w kubku termicznym? Lifehack! 

Przede wszystkim, by kubek termiczny mógł skutecznie utrzymywać temperaturę napoju, musi być  szczelny. Dobre uszczelnienie zapewnia nie tylko bezpieczeństwo w kwestii przeciekania, ale też w utrzymywaniu temperatury twojego ulubionego napoju. Najlepiej jeśli do uszczelnienia takiego kubka użyta jest specjalna gumowa uszczelka, która w 100% zapewnia jej skuteczność działania. 

Chcesz przedłużyć wysoką temperaturę swojego napoju w szczelnym kubku termicznym?

Zagotuj wodę w czajniku, wlej ją do kubka termicznego i poczekaj kilka minut. Wylej  zawartość. Teraz możesz wlać do środka gorącą kawę i cieszyć się jej przyjemnym ciepłem  jeszcze dłużej ☺ 

Jak utrzymać niską temperaturę na dłużej?

Wstaw kubek termiczny do zamrażarki na 10-20  minut. Po tym czasie uzupełnij kubek kostkami lodu, wlej do środka schłodzony ulubiony  napój. Gotowe! Zachowaj orzeźwienie na dłużej. 

kolorowe kubki termincze

Kubek termiczny z grawerem – doskonały pomysł na prezent 

Szczelny kubek termiczny może być idealnym pomysłem na prezent dla twoich przyjaciół, rodziny czy  pracowników. Producenci wielorazowych kubków termiczne coraz częściej oferują nadruki i grawer logo, sloganów czy też grafiki wybranej przez ciebie. Opowiedz nam o swoim pomyśle na kubek  termiczny tutaj a my pomożemy ci w realizacji tego  pomysłu ☺ 

Szczelny kubek termiczny przede wszystkim! 

Już wiesz, na co zwrócić uwagę szukając szczelnego kubka termicznego. Uszczelka idzie w parze z  praktycznością kubka. Jeśli wybierzesz kubek ze stali nierdzewnej radość z odpowiedniej temperatury  napoju będzie jeszcze dłuższa ☺ Tym bardziej przy wykorzystaniu naszych lifehacków! 

Zapisz się do listy oczekujących! Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się ponownie w sprzedaży. Proszę został swój e-mail poniżej.

odbierz 10% rabatu na pierwsze zamówienie

Zapisz się do naszego newslettera:

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Sprawdź naszą politykę prywatności.