Darmowa wysyłka od 200zł

Darmowe zwroty
30 dni na zwrot
Wysyłka bez plastiku

Jaki jest idealny kubek termiczny do pracy? 3 podstawowe cechy

Najlepszy kubek termiczny do pracy, jest w 100% szczelny, długo trzyma temperaturę  napoju, a przede wszystkim charakteryzuje się solidnym wykonaniem. Korzystanie z takiego  kubka ma być czystą przyjemnością. Zastanów się nad wyborem i nie martw się tym, że zaraz wystygnie ci kawa, że zaleje torbę, a sam termokubek zacznie tracić na jakości po miesiącu  używania. 

pomarańczowy kubek termiczny ragsy

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kubka termicznego do pracy? 

Kubki termiczne chętnie towarzyszą nam przy pracy, na spotkaniach, w szkole czy na  uczelni. Kupujemy je w różnych sklepach, od tych ekologicznych, przez markety i dyskonty, aż  po księgarnie. Przy wyborze dobrego kubka do pracy warto jednak kierować się nie tylko  jego designem. Jeśli nie chcesz, by twój termokubek był jedynie ładnie zaprojektowaną,  niedrogą atrapą, zwróć uwagę na to: 

1. Z czego zrobiony jest kubek termiczny? 

Najważniejsze jest, by sprawdzić z jakiego tworzywa jest wyprodukowany  kubek termiczny. Rzutuje to na jego właściowości termiczne oraz jego trwałość. Parzysz kawę w  domu i zabierasz ją do pracy? W tej sytuacji najlepiej sprawdzi się metalowy kubek termiczny.  

Kubki termiczne ze stali nierdzewnej są bardzo trwałe i mają wysoką odporność na  korozję. Stal nie wchodzi w reakcję z napojem, więc żaden zapach ani smak nie zostanie w  środku dłużej niż ostatni łyk kawy. 

2. Jak długo trzyma ciepło? 

Dobry kubek termiczny ze stali nierdzewnej trzyma ciepło przez ok 6h. Sprawdź  zapewnienia producenta o tym, jak długo kubek podtrzyma temperaturę twojego napoju, taka informacja powinna znaleźć się w opisie produktu. 

3. Jak zabezpieczony jest kubek przed przeciekaniem? 

Najlepszym zabezpieczeniem przed przeciekaniem kubka jest silikonowa uszczelka, zwykle zamontowana na spodzie wieczka. Ten sposób uszczelniania kubka termicznego  zwiększa też jego właściwości termiczne.

Kubek termiczny stalowy

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze kubka do pracy? 

Jeździsz do pracy autem? Przy wyborze idealnego kubka termicznego zwróć uwagę na  to, czy będzie on kompatybilny z uchwytem w twoim samochodzie. Najlepiej sprawdzają się kubki o średnicy od 6.5 cm do 7 cm.

Jeśli pracujesz przy komputerze lub prowadzisz samochód, przyda ci się łatwe  otwarcie. Gdy używasz kubka termicznego podczas pracy, musi on być praktyczny. Można  otworzyć go jedną ręką? O to właśnie chodzi.  

Otwór odpowietrzający, który ułatwi płynny przepływ kawy zdaje się być standardowym elementem każdego kubka termicznego, jednak nie każdy projekt go zawiera. 

Dla kogo kubek termiczny? 

Kubek termiczny to doskonała propozycja dla tych, którzy pracują intensywnie i  często są w drodze. 

Parzysz świeżo zmieloną kawę, stawiasz ją przy komputerze i wpadasz w wir pracy. Przypominasz sobie o niej, gdy już jest zimna. Jeśli znasz ten smutny smak, to znaczy, że do  pracy przyda ci się dobry kubek termiczny, który zachowa ciepło aromatycznej kawy na długi  czas. 

Dzwoni telefon, musisz jechać na ważne spotkanie. A co z kawą, która właśnie się  zaparzyła? Przelewasz do termicznego kubka i ruszasz w drogę nie rezygnując z ulubionego  napoju. Cieszysz się jego smakiem w drodze i na miejscu spotkania. 

W jaki sposób wspieram środowisko korzystając z kubka termicznego? 

Za każdym razem, gdy korzystasz z kubka termicznego wielokrotnego użytku  wspierasz środowisko. Jak to możliwe? Ponieważ rezygnujesz z kawy w jednorazowym  kubeczku zamawiając ją w drodze do pracy, więc nie produkujesz zbędnych odpadów. 

Na świecie w ciągu roku zużywamy 500 miliardów jednorazowych kubków do kawy.  Decydując się na zakup termicznego kubka, od tej sumy odejmujesz ok 140 sztuk. Często  widzisz kogoś z takim kubkiem w ręku? Gdy będzie nas więcej suma niepotrzebnych śmieci  będzie się znacznie zmniejszać. 

Kubki termiczne zwykle produkowane są z surowców, które z łatwością można  poddać recyklingowi. Na przykład stal nierdzewna może być przetwarzana w 100%, więc po  przetworzeniu metalowego kubka może powstać kolejny produkt, np. kolejny kubek  termiczny, tym samym oszczędzając złoża surowców środowiska naturalnego.  

Ciesz się latami dobrym kubkiem termicznym przy pracy 

Wybierając kubek termiczny, z którego będziesz korzystać podczas pracy, kieruj się jakością produktu, nie jego wyglądem i ceną. Solidne metalowe kubki termiczne najlepiej  sprawdzają się w utrzymywaniu temperatury napoju i mogą służyć ci przez kilka lat.

Zapisz się do listy oczekujących! Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się ponownie w sprzedaży. Proszę został swój e-mail poniżej.

odbierz 10% rabatu na pierwsze zamówienie

Zapisz się do naszego newslettera:

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Sprawdź naszą politykę prywatności.