Darmowa wysyłka od 200zł

Darmowe zwroty
30 dni na zwrot
Wysyłka bez plastiku

Kubek termiczny czy butelka termiczna – co wybrać?

Wybór między kubkiem termicznym, a butelką termiczną może wydawać się mało istotny. Przecież to  dwa gadżety o tym samym przeznaczeniu. Owszem, zarówno kubek jak i butelka zostały  zaprojektowane tak, by na długi czas utrzymać temperaturę napoju. Jednak oba gadżety wyglądają  zupełnie inaczej. Dlaczego? Ponieważ zostały dostosowane do różnych potrzeb. Właśnie dlatego  warto zastanowić się, co lepiej sprosta twoim potrzebom – butelka termiczna, czy kubek termiczny

Dlaczego kubek termiczny

Kubek termiczny powstał w odpowiedzi na potrzeby środowiska naturalnego. Problem produkcji śmieci z jednorazowych opakowań osiągnął skalę globalną. Szacowane jest, że w ciągu roku na całym  świecie zużywanych jest aż 500 miliardów jednorazowych kubków do kawy. Myślisz sobie – no tak,  ale ja piję kawę w jednorazowym kubku z papieru. Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego ten kubek nie  przecieka? Papier, z którego powstają jednorazowe kubki nasączany jest płynnym plastikiem, dzięki  czemu nie wchłania wilgoci z napoju. Takiego kubka nie możemy wrzucić do niebieskiego pojemnika  na segregowane odpady. Jednorazowe kubki do gorących na napoi są bardzo trudne w  przetwarzaniu. Niewiele zakładów przetwarzających odpady posiada tak wyspecjalizowany sprzęt, by  można było wtórnie wykorzystać surowce, z którego powstają takie kubki. 

Dla kogo kubek termiczny

Kubek termiczny to absolutny must have każdego kawosza. Kubek został zaprojektowany na kształt  jednorazowego kubka do gorących napoi. Kubek termiczny już samym swoim wyglądem przywołuje wspomnienia aromatycznego zapachu i przyjemnego ciepła. Lubisz mieć kawę zawsze pod ręką?  Popijasz ją w biegu? Idealnie. Kubek termiczny możesz otworzyć za pomocą jednej ręki, jednym  kliknięciem uwolnisz strumień pobudzającego do działania aromatu. Kubek termiczny świetnie  sprawdzi się w podróżny. Często bywasz w drodze? Kubek termiczny pasuje do uchwytu w  samochodzie. I znów – jedno szybkie kliknięcie, bez narażania bezpieczeństwa w czasie jazdy. 

Czy kubek termiczny to dobry prezent? 

Jeśli wiesz, że twój bliski ciężko znosi rozstanie z kawą. Widzisz jak stale popełnia ten sam błąd – jednorazowy kubek, za jednorazowym kubkiem – to znaczy, że potrzebuje podpowiedzi. Kubek  termiczny to idealny prezent dla osób, które kochają kawę i herbatę. Pozwól bliskiej ci osobie, cieszyć  się ulubionym ciepełkiem bez względu na to gdzie jest. 

Kubek termiczny to doskonały pomysł na prezent dla twoich współpracowników. Kto nie pije kawy w  pracy? Ten, kto przeszedł na herbatę ☺ W jednym i drugim przypadku kubek termiczny sprawdzi się  idealnie. Możesz zamówić kubek termiczny z nadrukiem logo firmy, a może macie biurowe hasło? Wszystko da się zrobić. Sprawdź możliwości nadruków tutaj.

Dlaczego butelka termiczna

Choć pierwsza butelka termiczna nie powstała z potrzeby walki z jednorazowym plastikiem, dziś  uważana jest za jedną z prekursorek ducha less waste. O tym jak powstawała pierwsza butelka  termiczna na świecie pisaliśmy w artykule Butelka termiczna – zdrowo i oszczędnie

Butelka termiczna to idealne rozwiązanie na upalne dni. Przed wycieczką rowerową możesz uzupełnić butelkę zimną lemoniadą, i cieszyć się jej orzeźwieniem nawet przez 24 godziny. Jesteś na plaży?  Zamawiając w barze colę, przelej ją do butelki termicznej i nie spiesz się z jej opróżnieniem – będzie  zimna aż do wschodu słońca.  

Dla kogo butelka termiczna? 

Ergonomiczny kształt butelki termicznej sprawia, że z łatwością mieści się do plecaka, czy torby.  Butelka termiczna to rozwiązanie dla osób aktywnych, które lubią mieć przy sobie ulubiony łyk  napoju w odpowiedniej temperaturze. Świetnie sprawdzi się na wycieczce w górach, czy w dziecięcym plecaku – w 100% szczelna, nie uroni choćby kropli ciepłej herbaty. Zaczynamy sezon  letni, pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu i chłodzeniu organizmu. Butelka termiczna pomoże ci w  tym bezbłędnie. 

Czy butelka termiczna to dobry prezent? 

Wybierając butelkę termiczną na prezent dla ukochanej osoby, wiesz, że decydujesz się na  wartościowy produkt. Butelka termiczna to prezent praktyczny z ważnym przekazem – dbaj i myśl o  środowisku. Może butelka termiczna to dobry pomysł na zmiany w twojej firmie. Wspieraj i uświadamiaj swoich pracowników z butelką termiczną.

Butelka termiczna, czy kubek termiczny – nie ma złego wyboru 

Jeśli zastanawiacie się nad wyborem – kubek termiczny czy butelka termiczna, to znaczy, że jesteś już  po dobrej stronie mocy ☺ Teraz tylko zastanów się, jaki napój chcesz mieć zawsze pod ręką i podejmij  decyzję.

Zapisz się do listy oczekujących! Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się ponownie w sprzedaży. Proszę został swój e-mail poniżej.

odbierz 10% rabatu na pierwsze zamówienie

Zapisz się do naszego newslettera:

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Sprawdź naszą politykę prywatności.