BLACK FRIDAY -20% na wszystko Z KODEM: BLACK20 | Promocja trwa do 28.11 (23:59)

Darmowa wysyłka od 200zł

Darmowe zwroty
30 dni na zwrot
Wysyłka bez plastiku

Kubki termiczne. Dlaczego warto?

Kubki termiczne produkowane są w duchu idei zrównoważonego rozwoju, by służyły  przez lata, a surowiec, z którego powstają ma być łatwy w przetwarzaniu. Jest jeszcze kilka  powodów, dzięki którym kubki termiczne są wartościowym wyborem. 

Co z papierowym i styropianowym kubkiem? 

Czy jest sens inwestować w trwały kubek termiczny na długie lata, skoro można  zamówić kawę na wynos w jednorazowym kubeczku? Jest wygodny, lekki, a po zużyciu można się go szybko pozbyć wrzucając do pojemnika na segregowane odpady i mieć czyste  sumienie. Właśnie, nie do końca… 

Według Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste tylko 0,25% z  wyprodukowanych papierowych kubków do kawy trafia do recyklingu. A co z resztą? Budują  góry śmieci na wysypiskach. 

Dlaczego papierowe kubki nie są eko? 

Jednorazowe kubki papierowe nie składają się w 100% z celulozy. By nie wchłaniać wody, są nasączane plastikiem, przez co bardzo trudno jest je później przetworzyć. Żeby móc poddać taki kubek recyklingowi, zakład musi być wyposażony w wyspecjalizowany  sprzęt. W samej Wielkiej Brytanii istnieje tylko jedno miejsce, w którym można przetwarzać takie kubki. 

Gdzie się podziały styropianowe kubki? 

A ich styropianowa alternatywa? Utrzymuje temperaturę kawy na dłużej. Ale zaraz.  Kiedy ostatnio widzieliście taki kubek? Od początku 2021 roku z Unii Europejskiej znikają  jednorazowe przedmioty produkowane z tworzywa sztucznego m.in. słomki, kubki, sztućce i styropianowe pojemniki na żywność, a definitywny zakaz sprzedaży wejdzie w życie 3 lipca  2021 roku.

Macie już swoją ulubioną słomkę wielorazową?

Na czym polega akcja #Z WŁASNYM KUBKIEM? 

Pod koniec 2017 roku z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste ruszyła akcja  #Z WŁASNYM KUBKIEM. Jej celem jest zwiększenie świadomości klientów i przedsiębiorców,  w temacie wpływu opakowań jednorazowych na środowisko. Akcja pomaga też wypracować  nawyki, które pomogą ograniczyć produkcję śmieci. 

Chcesz dołączyć do akcji #z własnym kubkiem? Możesz zgłosić swój lokal wypełniając formularz na stronie organizacji Zero Waste. Twoja kawiarnia pojawi się na oficjalnej mapie miejsc biorących udział w akcji. Otrzymasz też dwie naklejki z logo, które możesz umieścić na  drzwiach wejściowych, oknie czy barze, dzięki czemu jasno określisz swoje stanowisko w  temacie korzystania jednorazowych kubków.

Mapa lokali, które biorą udział w akcji #Z WŁASNYM KUBKIEM 

Na stronie Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste możesz znaleźć mapę lokali, które  uczestniczą w akcji. Znajdziesz tam informacje o adresie, godzinach otwarcia konkretnego lokalu oraz o tym, czy na miejscu w razie potrzeby można kupić kubek wielokrotnego użytku

Jak dostać zniżkę na kawę w Starbucksie? 

Od początku otwarcia pierwszego lokalu w Polsce, Starbucks namawia do rezygnacji z  papierowych kubków. Jeśli przyjdziesz do kawiarni ze swoim kubkiem wielorazowego użytku, przy zamówieniu kawy na wynos otrzymasz 1zł zniżki. 

W niemieckich Starbucksach do każdej kawy na wynos doliczane jest 5 centów za  jednorazowy papierowy kubek. Podobnie jest w Wielkiej Brytanii, a dopłata za kubek przekazywana jest fundacji WWF (World Wildlife Fund). 

zielony kub terminczny

Czym wyróżnia się kubek termiczny Rags’y? 

Marka Rags’y projektuje kubki, butelki i słomki wielorazowego użytku, by walczyć z  globalnym problemem degradacji środowiska naturalnego. Solidny, trwały i przyjazny środowisku produkt to klucz do sukcesu w walce z marnotrawstwem surowców ziemskich i  produkcji śmieci. 

Kubek termiczny Rags’y powstał w odpowiedzi na potrzeby ludzi, którym zależy na  zrównoważonym rozwoju.  

Jest produkowany ze stali nierdzewnej 18/8. To znaczy, że ma wysoką odporność na  korozję. Stal to bardzo trwałe tworzywo, które w 100% podlega recyklingowi i może być  przetwarzane prawie bez końca. Kubek termiczny dzięki ściance próżniowej utrzyma  temperaturę twojego napoju przez 6-12h, a dzięki trójwarstwowej technologii zewnętrzna  ścianka zawsze będzie w temperaturze pokojowej. Praktyczne otwarcie umożliwia łatwe otwarcie/zamknięcie za pomocą jednej ręki – klik! Kubki trzymane w torbie czy plecaku często przeciekają. Kubek Rags’y jest w 100% szczelny, dzięki specjalnie zaprojektowanej  uszczelce, która zatrzymuje przepływ napoju. Każdy z 6 wzorów jest idealną propozycją  odpowiedzi na potrzeby praktycznego i pięknego kubka termicznego. 

  • solidnie tworzywo, stal nierdzewna 18/8 
  • nie przecieka, 100% szczelności dzięki specjalnej uszczelce 
  • dwie różne pojemności 240/400ml  
  • zewnętrzna ścianka zawsze jest w temperaturze pokojowej 
  • otwarcie jedną ręką – klik!
  • utrzymuje temperaturę napoju do 12h! 
  • piękny minimalistyczny design 

Wartości dla środowiska i twojego portfela 

Gdy korzystasz z wielorazowego kubka termicznego ograniczasz produkcję trudnych  w przetwarzaniu odpadów. Każdym łykiem aromatycznej, ciepłej kawy dzielisz się ze światem  dobrym wyborem i inspirujesz społeczeństwo, by w zrównoważony sposób oszczędzać środowisko i swoje finanse.

Zapisz się do listy oczekujących! Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się ponownie w sprzedaży. Proszę został swój e-mail poniżej.

odbierz 10% rabatu na pierwsze zamówienie

Zapisz się do naszego newslettera:

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Sprawdź naszą politykę prywatności.