Darmowa wysyłka od 200zł

Darmowe zwroty
30 dni na zwrot
Wysyłka bez plastiku

Wykorzystaj swój kubek termiczny do akcji #Z WŁASNYM KUBKIEM

Masz mało czasu, wbiegasz do kawiarni i zamawiasz kawę na wynos. Barista przekazuje ci kawę w  jednorazowym papierowym kubku. Łapiesz kubek i biegniesz dalej.

Myślisz sobie – jednorazówka, ale  chociaż papierowy. Otóż nie! Czy wiesz, że papierowe kubki do kawy na wynos nasączane są płynnym  plastikiem, co niezwykle utrudnia proces ich przetwarzania?  

Według Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste, do recyklingu trafia mniej niż 1% wyprodukowanych  jednorazowych kubków do kawy na wynos! A co z resztą? Składowana jest na wysypiskach albo w  przydrożnych pasach zieleni, lasach, parkach, gdzie zaśmieca i zatruwa otoczenie. 

Na czym polega akcja #Z WŁASNYM KUBKIEM 

Polskie Stowarzyszenie Zero Waste wpadło na świetny pomysł i zorganizowało akcję #Z WŁASNYM  KUBKIEM. Akcja trwa już od 2017 roku, i przystąpiło do niej mnóstwo kawiarni, barów i restauracji.  Do akcji #Z WLASNYM KUBKIEM dołączyły też duże koncerny takie jak Grupa Lotos S.A. i niektóre  punkty sieci Carrefour.  

Jak wygląda akcja #Z WŁASNYM KUBKIEM ? Gdy zamawiasz kawę na wynos możesz poprosić o kawę  we własnym kubku, np. termicznym. W ten sposób rezygnujesz z jednorazowego kubka do kawy na  wynos i nie produkujesz zbędnych śmieci.  

Co to jest Zero waste?

Zero Waste polega na odpowiedzialnej produkcji, konsumpcji, ponownym wykorzystaniu odzyskiwaniu produktów, opakowań i materiałów bez spalania i bez składowania ich w ziemi, wodzie  lub powietrzu, które zagrażają środowisku lub zdrowiu ludzi. 

Zero waste wyznacza nowy cel dla sposobu, w jaki żyjemy na świecie. Redukowanie do zera ilości  śmieci trafiających na wysypiska i do spalarni oraz odbudowanie naszych lokalnych gospodarek w  celu wspierania zdrowia społeczności, zrównoważonego rozwoju i sprawiedliwości. 

Jaki kubek do kawy na wynos wybrać? 

Najlepszym kubkiem do kawy na wynos jest kubek termiczny. Dlaczego? Doskonale utrzyma temperaturę i aromat twojej ulubionej kawy. Będziesz mógł pić z niego w wygodny sposób. Świetnie  sprawdzi się w biegu, podczas jazdy samochodem – znajdziesz dla niego miejsce w stojaku lub  uchwycie na kawę. Jakie zalety niesie ze sobą kubek termiczny? Pisaliśmy już o tym tutaj  https://ragsy.pl/kubki-termiczne-dlaczego-warto

Warto zainwestować w kubek termiczny bo już za kilka dni w życie wejdzie zakaz sprzedaży jednorazowych przedmiotów produkowanych z tworzywa sztucznego, takich jak słomki,  kubki, sztućce i styropianowe pojemniki na żywność. 3 lipca 2021 roku będzie pierwszym dniem  bez śmieci z jednorazowych produktów. 

Jak dołączyć do akcji?

Do akcji wspierającej ograniczanie produkcji odpadów z jednorazowych kubków do kawy na wynos  możesz dołączyć wypełniając formularz na oficjalnej stronie Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste.  Możesz zgłosić swój lokal jako właściciel, lub dołączyć jako klient. 

Jako właściciel 

Jeśli prowadzisz kawiarnię, restaurację, bar czy jakikolwiek inny lokal, w którym sprzedajesz  kawę, możesz zgłosić swój biznes do akcji wypełniając formularz kontaktowy na tej stronie. Zgłaszając swój lokal do akcji otrzymasz wlepki do  umieszczenia np. na drzwiach lokalu z informacją, że bierzesz w niej udział i wspierasz zrównoważony  rozwój polskiego rynku gastronomicznego.

Twój lokal zostanie również oznaczony na interaktywnej  mapie, które oficjalnie biorą udział w akcji #Z WLASNYM KUBKIEM. Na mapie będzie zamieszczona  informacja o dokładnym dresie twojego lokalu, godzinach otwarcia i informacja o tym, czy  prowadzisz sprzedaż wielorazowych kubków na miejscu. 

Jako klient 

Zamów kawę na wynos we własnym kubku termicznym, zrób zdjęcie i udostępnij je na  Facebooku lub Instagramie z hashtagiem #Z WŁASNYM KUBKIEM. Wykształcisz zdrowe i  odpowiedzialne nawyki i zainspirujesz do tego samego swoich przyjaciół. 

Twój kubek termiczny inspiruje 

Kubek termiczny doskonale zastąpi ci jednorazowy kubek do kawy na wynos. Zaledwie kilka dni dzieli  nas od wejścia w życie zakazu sprzedaży jednorazowych kubeczków do kawy. To ułatwi nam  wszystkim podejmowanie dobrych, zdrowych decyzji.

Zapisz się do listy oczekujących! Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się ponownie w sprzedaży. Proszę został swój e-mail poniżej.

odbierz 10% rabatu na pierwsze zamówienie

Zapisz się do naszego newslettera:

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Sprawdź naszą politykę prywatności.